Vytištěno dne 5.3.2024, 12:59 ze serveru Politické hnutí Hodoňáci
http://hodonaci.cz/?sekce=ON&artid=22&akce=view&lang=cz


15.9.2023  |  rubrika: Politika  |  autor: ()

Chátrající budova mohla sloužit pro bydlení a školku. Zastupitelé přeměnu stopli.

Na svém posledním jednání zastupitelstvo zcela zastavilo změnu územního plánu, která směřovala k přeměně budovy bývalých lignitových dolů na ulici Koupelní. Z nevyužité administrativní budovy by se stal bytový dům se školkou. Zastupitelé většinou hlasů tuto změnu zastavili. Objekt tak bude zřejmě dál chátrat.


Během prověřování změny územního plánu se prostřednictvím námitek postavili proti firmy z okolí, např. Gama ocel, Zlomek a v první řadě Delimax. Hodonínská “rybena”, jako hlavní kritik změny účelu stavby, se obávala hygienických norem a kolize bydlení s její potravinářskou výrobou. Naši zastupitelé z hnutí HODOŇÁCI Tereza Mlýnková Išková a Petr Buráň nesouhlasili se zastavením změny územního plánu a podle toho i hlasovali.

Vadí nám, že se Hodonín min. za posledních 20 let významněji nerozvíjí. Mnoho snah o vytvoření novych míst pro bydlení je beznadějně posláno k ledu, nebo je negativní postoj města a jeho odborů tak zarputilý, že to investory odradí od dalších aktivit. Budovy se nechávají chátrat, místa se nechávají svému osudu. Místo toho, aby se hledaly cesty jak město posouvat dál, hledají se důvody, proč to nejde.

V tomto případě má jít o údajnou nekompatibilitu potravinářské výroby a bydlení. Zaráží nás, že potravinářská výroba má být tak škodlivá, že by se v blízkosti 100 metrů od ní nedalo bydlet. Argumenty, které jsme slyšeli byly v zásadě 2. Zápach a kamiónová doprava. Chápeme, že případná investice do nových technologií by byla pro firmu nepříjemná, avšak pro město samotné by měla být myšlenka zlepšování kvality ovzduší naopak atraktivní. Tím spíš, když jsou v téměř stejné vzdálenosti od rybeny připravované další 2 projekty na výstavbu bytů. Co se týče kamionové dopravy, ta není určitě pro nikoho příjemná, ale stejné kamiony by projížděly i kolem nám. Osvobození či Sadové, takže tento argument považujeme za lichý.

Je zajímavé, že v jiných částech města vedle sebe muže existovat průmysl a bydlení (např. VAG v Bažantnici v bezprostřední blízkosti Lipové aleje a Skácelovy), ale v tomto případě je to tak nemožné.

Tato budova tedy nakonec stojí po boku Tabačky a dalších budov, které mohly sloužit k bydlení a službám pro lidi, avšak ze stejných důvodů buď chátrají, nebo nemají větší užitek pro naše obyvatele.

()


(c) Politické hnutí Hodoňáci, všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.